Provádím vestavění celého „srdce“ banja - „hrnce" (angl. pot) složeného z toneringu „almost flathead“ a ekono verze flange tube and plate - do levných nástrojů z Číny a Korey.
Tyto nástroje se dají pořídit do 3000Kč, vestavba přijde do 5000Kč, takže za cenu maximálně 8000Kč máte nástroj který dobře hraje, není tak těžký a ještě jakž takž vypadá.
Tato banja používají na krky poměrně dobré dřevo, rezonátory bývají také poměrně slušné a mají většinou pěknou povrchovou úpravu, bývají pěkně vyleštěné. Korpusy mají většinou z hliníku a ten prostě nehraje, proto místo něj instaluju celý nový pot.
Ostatní součástky se dají téměř bez výjimky použít.

Vestavbu si můžete u mě objednat, stačí mi napsat změřený vnější průměr rezonátoru a tloušťku stěny rezonátoru a značku nástroje, popř. jeho fotku zepředu. Podle toho vyrobím celý pot - výroba trvá asi 14 dní, teprve potom potřebuju celé banjo, vestavba je potom hotová do druhého dne. Nebo - po dohodě - když ráno banjo přivezete, odpoledne si ho můžete vyzvednout. Jsem z Liberce, je tu ve městě i v okolí spousta míst vhodných na celodenní výlet, kterým si můžete zpříjemnit čekání na vestavbu.