Na banjo vyučuji už léta, takže vím, že nezáleží na věku, nadání ani pohlaví žáků :-) Vyučuji Scruggsův styl, podle školy Earla Scruggse, kterou jsem přeložil z angličtiny. Po jeho zvládnutí možnost výuky melodického (chromatického) stylu - podle další přeložené knihy, tentokrát od Tonyho Trischky - Melodic banjo. Není potřeba znalost not, veškerou hudbu zapisuju do tzv. tabulatury. Vše vysvětluji v úvodních hodinách.

Výuka je pro začátečníky hodinu týdně - je to hlavně kvůli tomu, aby si nevytvořili špatné návyky, které se později těžko odstraňují. U pokročilejších žáků stačí jedna hodina jednou za 14 dní. Cena za 1 hodinu je 200 Kč, při předplacení více hodin je možná sleva.

NOVĚ pro zájemce z větší dálky možnost výuky přes Skype.

Po domluvě je možné zapůjčit nástroj. Zapůjčení je na 1 měsíc zdarma, pokud se nový žák rozhodne, že chce ve výuce pokračovat, je půjčovné 100 Kč na 1 měsíc. Tento nástroj je možné kdykoliv odkoupit.

Základní výuka je rozdělena do dvou částí:
1. Výuka techniky hry
2. Tvorba vlastních aranží různých skladeb

Poznámka:
Na pětistrunné banjo se naučíte hrát hlavně sami. Výukové hodiny a konzultace jsou především na to, abych zkontroloval, jestli vše cvičíte správně a ukázal vám, co dopříště nacvičit, popřípadě abych vám pomohl při jakýchkoliv problémech. Na banjo musíte cvičit, a to ze začátku denně, i kdyby třeba jen dvacet minut. Za léta praxe dovedu odhadnout u jednotlivých žáků, co jsou schopni za týden nacvičit a to jim vždy i uložím jako "domácí úkol".
Další věc, co musíte mít, je trpělivost. Při hře na kytaru jste schopni za měsíc nacvičit tři akordy a s jejich pomocí zahrát písničku. U banja ne. Může se stát, že budete poctivě cvičit třeba celý rok, a vlastně stále nebudete nic umět. Ale pak se to najednou zlomí, vše do sebe zapadne, levá ruka s pravou začnou fungovat dohromady tak, jak to má být a je vyhráno.